1. BILLA PRE VÁS POROVNÁVA A UPRAVUJE CENY, ABY PATRILI K NAJLACNEJŠÍM NA TRHU

BILLA vykonáva jedenkrát týždenne, v presne určený deň, cenový monitoring výrobkov uvedených v Zozname dôležitých potravín v troch vybraných predajniach spoločností Kaufland, Lidl a Tesco. V prípade, že sa v deň kontroly nájde rozdiel medzi bežnou predajnou cenou výrobkov zo Zoznamu dôležitých potravín v Bille a vo vybraných konkurenčných predajniach, BILLA upraví ceny výrobkov zo Zoznamu dôležitých potravín tak, aby patrili k najnižším ponúkaným v daný deň vo vybraných predajniach.

BILLA zaručuje, že bežná predajná cena produktov zo Zoznamu dôležitých potravín v deň vykonania kontroly patrí k najnižším na definovanom trhu (BILLA, Kaufland, Lidl, Tesco).

2. PREDMETOM POROVNANIA SÚ LEN ŠTANDARDNÉ CENY

BILLA prispôsobuje len bežné, štandardné predajné ceny platné plošne na celom území Slovenskej republiky (celonárodne). BILLA vykonáva monitoring a prispôsobovanie predajných cien v súlade s príslušnými právnymi predpismi Slovenskej republiky.

Predmetom upravovania cien nie sú: akciové ceny, veľkoobchodné ceny, špeciálne ceny pri novootvorených predajniach, regionálne platné ceny, online ceny, ako ani ceny podmienené minimálnym množstvom kusov pri nákupe.

V prípade, že produkt zo Zoznamu dôležitých potravín je v danom týždni v promo akcii, nie je predmetom porovnávania v bežnej predajnej cene a nie je označený v predajniach Billa logom garancie kvality a výhodnej ceny.

3. BILLA ZARUČUJE, ŽE DÔVODOM PRISPÔSOBOVANIA PREDAJNÝCH CIEN VYBRANÝCH PRODUKTOV V ŽIADNOM PRÍPADE NIE JE HORŠIA KVALITA PRODUKTOV.

4. PRÍKLADY POROVNÁVANIA

Porovnávané produkty sú z rovnakej produktovej skupiny, rovnakej značky, s identickou veľkosťou balenia, rovnakým % podielom tuku, rovnakým % podielom cukru a rovnakým zložením. Porovnávame produkty rovnakého druhu – napr. porovnávame Coca-Colu s Coca- Colou, nie Coca-Colu s Coca-Colou 0 % alebo Coca-Colu s príchuťou čerešne. Porovnávame produkty predávané na váhu v kg s produktmi predávanými na váhu v kg, nie produkty predávané na váhu v kg so 650 g balením. Porovnávame jogurt s 2 % obsahom tuku s jogurtom s 2 % obsahom tuku. Porovnávame jogurt v balení 400 g s jogurtom v balení 400 g. Existujú rôzne balenia toho istého produktu, čo môže viesť k rozdielom v cene, napríklad oriešky v plechovej konzerve a oriešky v plastovom obale. Porovnávame oriešky v konzerve s orieškami v konzerve, nie s orieškami v plastovom obale.

5. GARANCIA VRÁTENIA PEŇAŽNÉHO ROZDIELU

V prípade, že zákazník zakúpi produkt zo Zoznamu dôležitých potravín za nižšiu bežnú predajnú cenu, BILLA garantuje vrátenie peňažného rozdielu medzi cenou zakúpeného produktu zo Zoznamu dôležitých potravín v konkurenčnej predajni a v predajni BILLA.

Výrobky musia byť zakúpené v ten istý deň.

Zákazník si môže nárokovať na vrátenie peňažného rozdielu za podmienky, že predloží pokladničný blok produktu zo Zoznamu dôležitých potravín zakúpeného v BILLE ako aj pokladničný blok od toho istého produkty zakúpeného u konkurencie, ktorý je predmetom porovnávania.

BILLA garancia kvality a výhodnej ceny je platná pre všetky obchody BILLA na území Slovenskej republiky.